TRT'den Profesöre halkın sağlığı ile ilgili ahlaksız teklif!

1 Ekim 2019
TRT'den Profesöre halkın sağlığı ile ilgili ahlaksız teklif!

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu ŞenolTRT‘nin Ankara’daki ishal vakalarının sulardan kaynaklandığını açıklaması için kendisine teklifte bulunduğunu söyledi.

Ankara’da ishal vakalarındaki artış gündemdeki yerini korurken, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Şenol, salgının su şebekesinden olmadığını belirterek TRT’nin aksi yönde açıklama yapması ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın açıklamalarını yalanlamasını teklif ettiğini iddia etti.

Esin Davutoğlu Şenol@esenol 

Hayır söylemeyeceğim çünkü ilişkisi yok
Amirimiz, hoca söylemeyecekse onu yayına almayın diyor
Yayına çıkıp “sular “ yüzünden ishal arttı diyeceklere buradan çok sözüm olacak
İşiniz zor @mansuryavas06 @ekrem_imamoglu @tuncsoyer https://twitter.com/esenol/status/1178594842663903238 

Esin Davutoğlu Şenol@esenol
 

Biz ishallerde her yıl bu vakitler sıklık artışı görürüz
önceki akışta yazdım sebeplerini
Ama bazı “ film “ adamlarının neden sık ekrana çıktığını anlayın diye yazıyorum
İshal ile ilişkili konuşmamı isteyen haber kanallarının bir ricası var
Sularla ilişkili olduğunu söylemem

“Bizim vergilerimizden beslenir”

Şenol, “İshallerde her yıl bu vakitler sıklık artışı görürüz. Önceki akışta yazdım sebeplerini ama bazı ‘film’ adamlarının neden sık ekrana çıktığını anlayın diye yazıyorum. İshal ile ilişkili konuşmamı isteyen haber kanallarının bir ricası var. Sularla ilişkili olduğunu söylemem. Aslında bu teklifi açıkça yapan, yani ‘ishallerin sebebi sulardır’ dememi isteyen ana haber kanalının adını da yazıp sildim sonradan. Zira, bizim vergilerimizden beslenir, amir sözü dinlenir. Ve ne yapsak illa ki söyleyecek dolu yalanları vardır, siz bilin istedim” ifadelerini kullandı.

Şenol bir sonraki mesajında da Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer’i etiketleyerek “İşiniz zor” dedi.

Yavaş ve ASKİ açıklama yapmıştı

Ankara’da, ‘sudan kaynaklı salgın hastalık’ olduğu iddialarının ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş açıklamada bulunmuştu. Yavaş, “Ankara’da, sudan kaynaklı salgın hastalık olduğuna yönelik asılsız haberler yayılmıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Gerekli açıklamayı ASKİ Genel Müdürlüğümüz yapmış bulunmaktadır” ifadelerini kullanmıştı. ASKİ’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da su numunelerindeki klor konsantrasyonunun 0,2 mg/L’nin üzerinde olduğu belirtilmişti.

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…