Evine dört maaş giren Fatmanur Altun: Özel sektöre göre maaşlarımız çok düşük

3 Ağustos 2019
Evine dört maaş giren Fatmanur Altun: Özel sektöre göre maaşlarımız çok düşük

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in, “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evine dört maaş giriyor” şeklinde gündeme getirdiği iddiasına yanıt veren Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun, ‘yediklerini içtiklerini sorgulatmaya çalışmanın halkı düşünmek olmadığını’ belirtti.

Özel, çift maaş alan bürokratlara yönelik olarak şunları dile getirmişti: “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olarak dolgun bir maaş alıyor mu, alıyor, ikinci bir maaş ne alıyor, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyesi. Fatma Nur Hanım, değerli eşleri, Fatma Nur Altun hem akademisyen maaşı alıyor mu, alıyor, hem de Türk Hava Yolları Yönetim Kuruluna önerilmişti, bugün baktık ki resmi siteye geçmiş, görevlendirilmiş. Fahrettin Altun’un evine dört maaş giriyor. Bütün bakanlıklar böyle.”

‘Özel sektöre göre maaşlarımız çok düşük’

Fikriyat.com internet sitesinde ‘Vatandaşla alay etmeyin’ başlıklı bir yazı kaleme alan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun, çifte maaş eleştirilerine yönelik olarak yanıt verdi.

Devlette aldıkları maaşın özel sektöre göre daha düşük olduğunu ifade eden Fatmanur Altun şunları kaleme aldı: “Devlette ‘dolgun ücret’ karşılığı çalıştığı iddia edilen kabiliyetli bireylerin, burjuvazinin yönettiği ulus ötesi şirketler gibi yapılarda aynı hizmetin karşılığında onlarca kat fazla gelir temin edebilecekken devlet hizmetine talip olarak büyük fedakarlık gösterdikleri kasıtlı olarak halkın gözünden kaçırılmaktadır.”

Altun kaleme aldığı söz konusu yazısında, ayrıca, “Devlet adamlarının toplumsal tabakalaşmadaki yerlerini, yediklerini, içtiklerini, giydiklerini çoğu zaman yalan yanlış haberlerle sorgulatmaya çalışanlar halkı düşünenler değildir” ifadelerini kullandı.

ANALİZ

ANALİZSon HDP Operasyonu ve Muhalefet / Mehmet Özgen

Son HDP Operasyonu ve Muhalefet / Mehmet ÖzgenHDP'nin 2014-2015 MYK'sı tutuklandı.. Saraydan talimat alan savcının gerekçesi Kobani protestolarına dayanıyor.…