CHP ulusal yas için kanun teklifi verdi

22 Temmuz 2015
CHP ulusal yas için kanun teklifi verdi

"IŞİD'E KARŞI TOPLUMSAL MESAJ VERİLMELİ" --CHP Suruç katliamında yaşamını yitiren yurttaşlar için 3 gün süreyle ulusal yas ilan edilmesi amacıyla kanun teklifi verdi.

CHP Suruç’taki bombalı saldırıda hayatını kaybeden 32 genç için 3 günlük ulusal yas ilan edilmesi amacıyla kanun teklifi verdi. İMC TV'de yer alan habere göre, CHP Genel Başkan yardımcıları Sezgin Tanrıkulu ve Veli Ağbaba ile Grup Başkanvekili Özgür Özel’in imzasıyla hazırlanan teklif, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

"IŞİD'E KARŞI TOPLUMSAL MESAJ VERİLMELİ"

Suruç'ta meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden yurttaşlar için 3 gün süreyle ulusal yas ilan edilmesini öngören teklifin gerekçesinde, şunlar kaydedildi::

“Kobane’nin yeniden imar edilmesine katkı sunmak için sınırı geçmeye hazırlanan yurttaşlarımızın maruz kaldığı ve tüm Türkiye’yi derin bir kedere boğan bu katliamın yaralarını sarmak için toplumda ulusal yas ilanı beklentisi mevcuttur. IŞİD isimli insanlık düşmanı terör örgütüne karşı birlik içinde toplumsal bir mesaj verilmesi öncelik haline gelmiştir. Teklif ile 20 Temmuz 2015 tarihinde Şanlıurfa Suruç’ta meydana gelen saldırıda hayatını kaybeden yurttaşlarımız için üç gün süreyle ulusal yas ilan edilmesi amaçlanmaktadır.”

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…