Katliam öncesi sosyalist örgütleri ve gençleri hedef gösterdiler!

20 Temmuz 2015
Katliam öncesi sosyalist örgütleri ve gençleri hedef gösterdiler!

Katliam öncesinde AKP-Saray medyasının, Rojova halkıyla dayanışma içinde olan siyasi hareketler ve sosyalist gençlerin hedef gösterildiği ortaya çıktı.. En son CB Erdoğan'ın ''HDP ile PKK arasında inorganik bağ var'' ve sürekli tekrarladığı, ''neye mal olursa olsun, güneyimizde asla bir devletin kurulmasına izin vermeyiz'' sözleri yeterince açıklayıcı olmalıdır..

Urfa Suruç'ta sosyalist gençlere yönelik bombalı saldırı öncesi yandaş medyada Türkiye'de sol örgütleri hedef gösteren haberler akla geldi.

AKP-Saray medyasından Sabah Gazetesi "İllegal sol örgütler bir bir PYD'ye katılıyor" başlığıyla geçtiğimiz hafta Türkiye'de sol örgütleri hedef gösteren haberlere imza atmıştı.

Haberde "Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin (SOHR) 11 Haziran tarihli raporunda, PYD'nin askerî kanadı YPG/YPJ'ye dünya genelinden katılımlar olduğunu ortaya çıkarmıştı. Ama asıl katılımların Türkiye'deki sol örgütlerden olduğu ortaya çıktı" iddiasında bulunulmuştu.

Haberde "Bu örgütler Kobani'de silahlı mücadele ve bomba eğitimi alıyor. Bu da Türkiye'de planlayacakları eylemlerde pratiklerini geliştirdikleri için daha başarılı olacakları anlamına geliyor" ifadeleri kullanılmıştı.

FuatAvni'nin seçimden hemen sonra ''Erken seçim için provokasyon ve kaos planları gündemde'' başlığı ile yayınladığımız twitlerini hatırlatmakta da yarar var. Bunlardan bazıları şöyleydi:

3. Yezid, 'Ne olursa olsun erken seçime gidecek formüller geliştirin, MHP ile koalisyon olursa bile seçim hükümeti olmalı" dedi.

5. Erken seçimi dillendirmeden, seçime giden yolun taşları döşenecek. Diğer partiler kaos oluşturuyor yaygarası koparılacak.

6. Toplantıda erken seçim olursa MHP’deki yaklaşık yüzde 4’ün, HDP’nin barajı aşmasına tepki olarak AKP’ye kayacağı söylendi.

7. Yezid'in en büyük korkusu, PKK'nın silah bırakması. 'Bu durumda HDP'nin oyları katlanır, buna müsaade edilmemeli' dedi.

8. Fidan, yeniden oyuna dönüyor. Bu minvalde MİT içindeki Işid hücreleri devreye sokulup PKK'nın tahrik edilmesi kararı alındı.

9. Diyarbakır başta olmak üzere bölgedeki üst düzey güvenlik amirlerinin de kaos için ayarlandığı rapor edildi.'' /http://www.politez.com/detail/endiseli-/5494/fuatavni-erken-secim-icin-provokasyon-ve-kaos-planlari-gundemde


Cihatçılar da sosyal medyada

Gençlerin yandaş medyadanın bu haberlerinin ardından sosyal medyada cihatçı olduğu bilinen hesaplardan da hedef gösterdiği ortaya çıktı

İşte o mesajlar:

ANALİZ

ANALİZSon HDP Operasyonu ve Muhalefet / Mehmet Özgen

Son HDP Operasyonu ve Muhalefet / Mehmet ÖzgenHDP'nin 2014-2015 MYK'sı tutuklandı.. Saraydan talimat alan savcının gerekçesi Kobani protestolarına dayanıyor.…