AKP’li Zengin’den ‘çıplak arama’ açıklaması: ahlaklı kadın bir sene beklemez(!)

19 Şubat 2021
AKP’li Zengin’den ‘çıplak arama’ açıklaması: ahlaklı kadın bir sene beklemez(!)

Uşak Emniyet Müdürlüğü’ndeki ‘çıplak arama’ iddialarını reddeden AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size bir aferin geldi” ifadelerini kullandı.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis’te gündeme gelen Uşak Emniyet Müdürlüğü’ndeki çıplak arama iddialarını yalanladı.

AKP’li Zengin, şu ifadeleri kullandı:

“Vakti zamanında bu başörtüsü yasakları varken, malum FETÖ’cülerin başındaki adam ne demişti, ‘Başörtüsü füruattır’ demişti. Sonuna kadar baltalamıştı. Şimdi ne kadar hapisanedeki FETÖ’cü kadın varsa başörtüsü savunucusu olmuşlar. Ben AK Parti Grup Başkanvekiliyim, FETÖ’cülerin malzemesi değilim. Demek isteniyor ki, bir sürü başörtülü kadına bu iğrençlik yapılıyor ve Özlem Zengin buna müsaade ediyor. Siz bunu yapmaya çalışıyorsunuz. Bu yetmiyor, ne kadar yurt dışına kaçmış FETÖ’cü varsa, beni Twitter’dan etiketleyerek haber paylaşıyor. Ben bir avukatım ve hukuk kaidelerinin ne olduğunu iyi bilirim. Bütün hukuki mevzuatın yanlış uygulaması olabilir, hayatın içinde vardır. Hukuka uygun olarak yapılmıyorsa ben itirazın karşısında sonuna kadar varım. O dediğiniz yerde böyle bir şey olmadı. Görüntülerle ispatlandı. Bakan Yardımcısı gitti ilan etti. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder, bir sene beklemez. Onurlu kadın, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bu kurgusal bir harekettir. Biliyoruz ki size bir aferin geldi.”

Sen neden 20 yıl bekledin’

Twitter’dan Zengin’in açıklamalarına tepki gösteren yurttaşlar, AKP’li Zengin’e avukatlık yemininden 20 yıl sonra yaptığı “avukatlık yemininde başımı açtığım için kafamı kaldıramadım” açıklamasını hatırlattı.

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…