Başında cumhurbaşkanı bulunan İslam konfederasyonu kuruluyor

11 Ocak 2021
Başında cumhurbaşkanı bulunan İslam konfederasyonu kuruluyor

Suikast eğitimi verdiği iddia edilen ve bir kontrgerilla örgütü olarak kurulan SADAT’ın kurucusu, eski Cumhurbaşkanlığı askeri başdanışmanı Adnan Tanrıverdi, İslam Birliği Kongresi düzenledi. Kongrede, başında cumhurbaşkanı bulunan İslama dayalı konfederasyon kurulması kararlaştırıldı. Konfederasyonun iç güvenliği, dış politikası ve adalet sistemi tek merkezden yönetilecek.

Cumhuriyet gazetesinin suikast ve gayri nizami harp tekniklerinin de yer aldığı eğitim programları düzenlediğini iddia ettiği Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi’nin (SADAT) kurucusu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski başdanışman, Özel Harp Dairesi eski başkanı, emekli General Adnan Tanrıverdi’nin düzenlediği İslam Birliği Kongresi’nde, başında cumhurbaşkanı bulunan, İslam inancına dayalı bir konfederasyon kurulması kararlaştırıldı.

Cumhuriyet’ten Işık Kansu’nun haberine göre; Tanrıverdi’nin başkanı olduğu Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği’nin (ASSAM), Üsküdar Üniversitesi yetkilileri ile devlete ait Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal’ın da katıldığı 4. Uluslararası İslam Kongresi, geçen aralık ayında sanal ortamda gerçekleştirildi. Kongrenin sonuç bildirgesi geçen günlerde açıklandı.

İslam dünyasının “süper güç” olarak tarih sahnesine yeniden çıkabilmesi için Asya-Afrika (Asrika; 28’i Asya, 27’si Afrika, 4’ü Avrupa, 2’si Güney Amerika ülkesi) coğrafyasında 9 bölgesel federasyondan oluşan bir İslam birliği konfederasyonu oluşturulması önerilen bildirgeye göre; her İslam ülkesinde birer “İslam birliği bakanlığı” kurulacak, bir de İslam ülkeleri parlamentosu oluşturulacak. İslam ekonomisine dayalı bir ekonomik işbirliği sistemi ve ortak savunma sistemi kurulacak, iç güvenlik ve dış politika tek merkezden yönetilecek, ortak adalet sistemi kurgulanacak. Kurulacak İslam birliğinin; resmi dili, bayrağı, başkenti, yasama ve yürütme yetkisi olacak. Gümrük birliği sağlanacak, ortak pazar kurulacak, para birliğine gidilecek.

ANAYASASI OLACAK

İslam ülkeleri konfederasyonunun bir anayasası olacak, başta bir konfederal cumhuriyet başkanı bulunacak. Onun altında konfederal cumhuriyet başkan yardımcıları görev yapacak. Bölgesel federal cumhuriyet başkanları, adalet, milli savunma, içişleri, dışişleri bakanları, genelkurmay başkanı, kara, deniz, hava ve müşterek kuvvet komutanlarının katıldığı “konfederal cumhuriyet güvenlik konseyi” oluşturulacak. Ayrıca, konfederasyon merkezinde genelkurmay başkanı, kara, deniz, hava vb. komutanlıklar bulunacak.

TANRIVERDİ, İSLAM BİRLİĞİNİ MEHDİ İÇİN KURACAKLARINI SÖYLEMİŞTİ

Ordudan atılan subay ve astsubayların kurduğu Adaleti Savunanlar Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği (ASSAM) ile Üsküdar Üniversitesi’nin iş birliğiyle, “ASRİKA Ortak Savunma Sanayii Üretimi” temasıyla İstanbul’da düzenlenen  2019'daki 3. Uluslararası ASSAM İslam Birliği Kongresinde Tanrıverdi, kongreyi değerlendirdiği konuşmasında şu ifadeleri kullanmıştı:

“İslam Birliği olacak mı olacak. Nasıl olacak Mehdi Hz. geldiği zaman. Peki Mehdi ne zaman gelecek? Allah bilir. Peki bizim bir işimiz yok mu, ortamı hazırlamamız gerekmez mi? İşte ASSAM bunu yapıyor. Bu ortamı hazırladıktan sonra inşallah İslam Birliği olacak”

 

ANALİZ

ANALİZSon HDP Operasyonu ve Muhalefet / Mehmet Özgen

Son HDP Operasyonu ve Muhalefet / Mehmet ÖzgenHDP'nin 2014-2015 MYK'sı tutuklandı.. Saraydan talimat alan savcının gerekçesi Kobani protestolarına dayanıyor.…