Gözaltında tutulan engelli ve hamile kadın: Nefes alamıyorum!

12 Haziran 2020
Gözaltında tutulan engelli ve hamile kadın: Nefes alamıyorum!

Mersin'de altı kişiyle birlikte dört gündür gözaltında olan Sohbet Aslan iki kez hastaneye kaldırıldı. Riskli bir hamilelik geçiren fiziksel engelli Aslan, "Nefes almakta zorlanıyorum" dedi

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında 9 Haziran’da yapılan ev baskınlarında, Ali BilenSohbet Aslanİlham YükolHebun YüksekbağDilan Demir ve Cejna Saruhan gözaltına alındı. İl Jandarma Komutanlığı’nda tutulan altı kişinin şu ana kadar ifadeleri alınmazken, soruşturma dosyasına da kısıtlılık kararı konuldu. Gözaltında bulunanlardan İlham Yükol’ün yüzde 52 engelli, bacağından engelli Sohbet Aslan’ın ise 1.5 aylık hamile olduğu belirtildi.

Avukatıyla gözaltında görüşen Aslan, “Neden gözaltında olduğumu bilmiyorum. Hiçbir şekilde ifademiz alınmadı. Benimle birlikte gözaltına alınanların hiçbirini tanımıyorum. Hem fiziksel engelliyim hem de 1.5 aylık hamileyim. Nefes almakta zorlanıyorum. 2 kez rahatsızlandığım için hastaneye götürüldüm” dedi.

NEYLE SUÇLANDIĞI BİLİNMİYOR

Aslan’ın avukatı, müvekkilinin hem fiziksel engelli olduğunun hem de riskli bir hamilelik geçirdiğinin bilinmesine rağmen gözaltı işleminin devam ettirildiğini söyledi. Dosyadaki kısıtlılık kararı nedeniyle müvekkilinin neyle suçlandığını bilmediğini dile getiren avukat, “Gözaltına alınanlar hakkında dört günlük ek gözaltı kararı alınacak. Müvekkilimin kaldığı ortam hem sağlığı için hem de bebeğin sağlığı için uygun değil. Bir an önce bırakılması gerekir” dedi.

Kaynak: MA  

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…