İttifak resmileşti, Perinçek’in partisi de saraya girdi

10 Haziran 2020
İttifak resmileşti, Perinçek’in partisi de saraya girdi

Perinçek’in genel başkanlığını yaptığı Vatan Partisi’nin üyesi Furkan Gökşen, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Oktay Saral’ın danışmanı olarak saraya girdi. Gökşen “Cumhurbaşkanlığı siyaset yeri değil” diyerek partisinden istifa ettikten sonra göreve başladı. Furkan Gökşen’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı zamanda AKP Genel Başkanı olduğunu bilip bilmediği merak konusu oldu.

Bu gelişmenin, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e “haddini bil” diyen, ardından aktif siyaseti bıraktığını açıklayan Şamil Tayyar’ın istifasının ardından gelmesi dikkat çekti. VP, Ergenekoncu subayların mevzilendiği, yönetiminde, özellikle kürt illerinde operasyon yönetmiş emekli subayların bulunduğu bir parti 

Doğu Perinçek, Erdoğan için “İslamcı Kemalist” benzetmesi yapmış, Tayyar da Perinçek’e “Haddini bil” demişti. Polemiğin ardından Tayyar istifa etti.

Vatan Partisi üyesi Furkan Gökşen de Cumhurbaşkanlığı’ndaki görevine başlar başlamaz parti üyelerine bir mesaj gönderdi.

Gökşen’in de Şamil Tayyar gibi Gaziantepli olması dikkat çekti.

KRT’nin haberine göre Furkan Gökşen’in Vatan Partililere gönderdiği mesaj şöyle:

Değerli Vatan Partisi üyeleri ve mensupları.

Sizlerle olmaktan ve Vatan Partisi’nin vatan mücadelesinde yer almaktan hep gurur duydum.

Lüzumü üzerine Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Başdanışmanlığını yürüten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn. Oktay Saral’ın danışmanlık görevini üstlenmiş bulunmaktayım.

Benimle beraber bu kutlu yolda omuz omuza yürüyecek dostlarım Kutluhan Tencan ve Burak Bayoğlu arkadaşlarımızla Vatan Partisi’nden istifa etmiş bulunuyoruz.

Cumhurbaşkanlığı siyaset yeri değildir. Yüce Devletimizin En Üst Makamıdır. Herhangi bir partiye üye olmamızın gerek Devletimizin Etik Kuralları, gerekse Cumhurbaşkanlığında bizlere verilen görevler konusunda etik olmayacağından dolayı istifamızı Yargıtay üzerinden yaptık.

Türkiye’mize ve Memleketimiz Gaziantep’e yakışır hizmetler edeceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Kalın sağlıcakla.

Cumhurbaşkanı’nın AKP’li olduğunu bilmiyor mu?

Cumhurbaşkanlığı siyaset yeri değildir diyen ve bu nedenle Vatan Partisi’nden istifa eden Furkan Gökşen’in, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın aynı zamanda AKP Genel Başkanı olduğunu bilip bilmediği merak konusu oldu.

ANALİZ

ANALİZSon HDP Operasyonu ve Muhalefet / Mehmet Özgen

Son HDP Operasyonu ve Muhalefet / Mehmet ÖzgenHDP'nin 2014-2015 MYK'sı tutuklandı.. Saraydan talimat alan savcının gerekçesi Kobani protestolarına dayanıyor.…