Yol kesip ‘Cenazeyi yakarız’ diye tehdit ettiler, MHP’li vekil sahip çıktı!

9 Mayıs 2020
Yol kesip ‘Cenazeyi yakarız’ diye tehdit ettiler, MHP’li vekil sahip çıktı!

Ülkücü bir grup, Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenazesinin Kayseri’ye defnedilmesini engelleyeceklerini öne sürerek, “Gömseler bile çıkarır, yakarız” tehdidinde bulundu. Cenazeye saldırma tehdidinde bulunan ülkücülere MHP Milletvekili sahip çıktı, vali “selam” gönderdi.

Grup Yorum üzerindeki baskıların sona ermesi talebiyle başlattığı ölüm orucuna 323. günde ara veren ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İbrahim Gökçek’in Kayseri’de defnedilecek cenazesine ülkücüler saldırdı.

‘GÖMSELER BİLE ÇIKARIR, YAKARIZ’

Cenazenin Kayseri’ye defnedilmesini engellemek için sokağa çıkan bir grup ülkücü cenaze aracının önünü kesti. Cenazeye saldırı tehditleri savuran grup, “Gömseler bile çıkarır, yakarız” dedi.

‘VALİNİN SELAMI VAR’

Ülkücü grubun arasında bulunan MHP Milletvekili Baki Ersoy kalabalığın arasında yaptığı konuşmada “Valinin herkese selamı var, cenaze buraya gelmeyecek. Tabii ki bir yere defin olacak ama orası Başakpınar olmayacak” diyerek İbrahim Gökçek’in cenazesine yönelik saldırıyı sahiplendi.

KAYSERİ ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI: BAŞLARI VÜCUTLARINDA OLMAYACAKTIR

Cenazenin Kayseri’ye getirilmesi öncesi Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Turan saldırı tehdidi mesajı yayımlamıştı. “Eğer böyle bir eyleme teşebbüs ederlerse bundan sonra başları da vücutlarında olmayacaktır” tehdidinde bulunan Turan, “Türk’ün yumruğu balyoz gibi tepelerine inecektir” ifadelerini kullanmıştı.

 

SALDIRI GİRİŞİMİNE RAĞMEN DEFNEDİLDİ

Provokasyona rağmen İbrahim Gökçek’in cenazesi, ailesi ve dostları tarafından Kayseri’de toprağa verildi

İbrahim Gökçek'İn tutuklu bulunan eşi Sultan Gökçek de defin sırasında oradaydı.

POLİS, ANMA TÖRENİNE MÜDAHALE ETMİŞTİ

İbrahim Gökçek’in Gazi Cemevi’nde yapılacak anmasına ise polis müdahale etmiş, Cemevi’nin camlarını kırarak gaz bombasıyla saldırmıştı. Aralarında avukatların da bulunduğu çok sayıda yurttaşı gözaltına alan polis, anma törenine katılanlara “sosyal mesafeyi ihlal ettikleri” gerekçesiyle 1000 lira para cezası kesmişti. Öte yandan, cenazeye “yakma” tehdidinde bulunan gruba müdahale edilmemesi dikkat çekti.

 

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…