'Ödülümü asker ve gerilla ailelerine adamak istiyorum'

23 Ocak 2013
'Ödülümü asker ve gerilla ailelerine adamak istiyorum'

Yönetmen Mızgin Müjde Arslan, SİYAD'dan ödülünü aldığı sırada böyle konuştu: "Filmim, bir gerilla kızının ailesinin yaşamına bakıyor. Aslında bu konu, Türkiye için alışmaya çalıştığımız bir konu. Televizyon ve gazeteler aslında bugüne kadar bizi birbirimizi linç eder hale getirdiler; bize, hiç bilmediğimiz halde, nefreti öğrettiler."

45. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Türk Sineması Ödülleri, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi.

Mizgin Müjde Arslan'ın "Ben Uçtum Sen Kaldın" adlı filmi SİYAD'IN 2012 Belgesel Dalı'ndaki en iyi belgesel ödülünü almaya hak kazanırken, sahneye ödülünü almak için gelen Arslan şu konuşmayı yaptı:

"Filmim, bir gerilla kızının ailesinin yaşamına bakıyor. Aslında bu konu, Türkiye için alışmaya çalıştığımız bir konu. Televizyon ve gazeteler aslında bugüne kadar bizi birbirimizi linç eder hale getirdiler; bize, hiç bilmediğimiz halde, nefreti öğrettiler. Bu yüzden bizim, sevgiden ve barıştan bahseden filmler yapmamız gerekiyor."

Arslan, son olarak ödülünü kimler için aldığını söylerken ise şu sözleri sarf etti:

"Ve ödülümü, tabi ki, bu savaşta en çok acı çeken asker ve gerilla ailelerine adamak istiyorum." (Demokrat Haber)

 

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…