'MİT, Pakistan'dan Hatay'a El Kaideci ve Taliban taşıdı' mı?

16 Eylül 2012
'MİT, Pakistan'dan Hatay'a El Kaideci ve Taliban taşıdı' mı?

Fars haber ajansı, MİT'in 10 Eylül'de Pakistan'daki kuzey Veziristan bölgesinden 93 Taliban ve el-Kaide militanını Suriye'de savaşmaları için önce İstanbul'a ardından da Hatay'a naklettiğini öne sürdü.

Haberde 93 El-Kaide ve Taliban militanının Türk Hava Yollarının 709 sefer sayılı Airbus tipi uçağıyla Karaçi'den İstanbul'a, ardından da Hatay'a nakledildiği iddia edildi.

Suriye'ye savaşmak için Türkiye'ye getirilen 93 kişi arasında Suudi Arabistan, Kuveyt, Yemen, Pakistan, Afgan ve Özbek vatandaşı militanların bulunduğunu belirten Fars haber ajansı, militan naklinin MİT, CIA, Suudi Arabistan ve Katar istihbaratlarının koordinasyonu ile gerçekleştiğini öne sürdü.

Haberde, Türkiye, ABD ve bölgesel Arap müttefikleri tarafından desteklenen El-Kaide, Selefi ve cihadçı teröristleri eğitmek için Kuzey Veziristan'da yeni bir kamp kurulduğu ve teröristlerin eğitimden sonra Türkiye üzerinden Suriye'ye sevk edildiği belirtiliyor. Türkiye, Suudi Arabistan, Katar ve bir dizi Batılı devletin, özellikle ABD'nin finansal ve lojistik desteği ile bölgede yeni bir El- Kaide yaratıldığı söylenirken, ABD, Britanya ve Türkiye'nin, El Kkaide'ye taktik araç olarak baktığına işaret ediliyor. (Fars News Agency)

 

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…