İktidara suçüstü - O kamp silah dolu!

2 Eylül 2012
İktidara suçüstü  - O kamp silah dolu!

AKP Hükümeti'nin ve Hatay Valisi Lekesiz'in, Apaydın Kampı'nda yalnızca Suriye Ordusu'ndan kaçan askerlerin kaldığı, askeri eğitim verilmediği ve silahlı kimsenin bulunmadığı açıklamaları yalan çıktı. Kampta çekilen fotoğraflar gerçekleri su yüzüne çıkardı.

Hataydaki Apaydın kampı iktidarı, ciddi bir şekilde Anayasal suç işleme iddiası ile karşı karşıya gettirdi. Kemal Kılıçdaroğlu, Suriyelilerin kaldığı Apaydın Kampı'nın askeri olduğunu ve Meclis kararı alınmadan kurulduğunu söylemişti. Kılıçdaroğlu, Apaydın Kampı için"Anayasa'ya aykırı, Yüce Divan'lık bir olay"demişti. Anayasa 92. maddeye göre yabancı silahlı unsurların Türkiye'de bulunmasına izin verme yetkisi sadece TBMM'nindir. Son olarak CHP milletvekillerinin içeriye sokulmaması ile gündeme oturan Apaydın Kampı'na ilişkin yeni belgeler ortaya çıktı. Yurt Gazetesi'nden Ömer Ödemiş'in haberinde yer alan, Kampta kalan ve askeri eğitim alan Suriyeli teröristlerin kamp içinde ve civarında çektirdikleri fotoğraflar, tüm gerçekleri açıkça ortaya koyuyor.

Fotoğraflarda, Apaydın Kampı'nda kalan Suriyeli teröristler, ellerinde G3 otomatik tüfekleri ile görülüyor. Kamp içinde binlerce silahın bulunduğu, kampın güvenliğinin yine bu silahlı teröristlerce sağlandığı iddia ediliyor.

Suriye sınırının hemen yanı başında oluşturulan Apaydın Kampı'ndan çıkan teröristlerin ağır silahlarıyla sınırın sıfır noktasında çektirdikleri resimler ise, durumun vahametini açıkça gösteriyor.

İKTİDARA SUÇÜSTÜ

İktidarın ve Hatay Valisi Lekesiz ‘in ısrarla inkâr etmesine rağmen, Hatay'ın sınır bölgelerinde yaşayan halkın tanıklığıyla, silahlı teröristler deşifre oldu ve " masum sığınmacılar" söylemi boşa çıkmıştı.

Apaydın Kampı'nın girişinde ve çevresinde güvenlik amacıyla kamera sistemi yerleştirilerek kampa giriş çıkışlar 24 saat kayıt altına alınıyor. Hükümet halkın Apaydın Kampı'na dönük iddialarının yersiz olduğunda ısrar ediyorsa, güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye açmalıdır.

Apaydın Kampı'nda silahlı grupların eğitildiğine ilişkin iddiaları seslendiren Hatay CHP Milletvekili, Refik Eryılmaz, "Kampın girişine yerleştirilen kameralar Meclis'in denetimine sunulmalıdır. Eğer bozuk olarak kurulmamış ise, bu kayıtlar, Apaydın Kampı'na ilişkin iddialara ışık tutacaktır. Hükümet bir an önce bu kayıtları paylaşmalıdır" dedi

CHP VEKİL GÖNDERMİYOR

CHP Heyeti'nin Apaydın Kampı'na sokulmaması sonrasında, kampta incelemelerde bulunmak üzere, TBMM İnsan Halkları Alt Komisyonu'na izin verilmişti. Komisyon 4 Eylül tarihinde kampı ziyaret edeceğini açıklamıştı. Ancak bölgeden gelen "kamptaki silahları ve kayıt dışı kalanları boşaltıyorlar, düzene sokuyorlar ve denetime hazırlıyorlar" iddiaları üzerine CHP, vekillerine heyetle o kampa gitmeyin talimatı verdi.
Bilindiği gibi kamplarda kalan ve halkın tepkisine neden olan radikal İslamcı teröristlerin sakalları Valiliğin talimatıyla kestirilmiş ve sokaklarda o vaziyette dolaşmaları yasaklanmıştı.

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…