Redhack, Ö.Ç için Yargıtay'ın sitesini çökertti!

31 Ağustos 2012
Redhack, Ö.Ç için Yargıtay'ın sitesini çökertti!

Sakarya'da 2'si polis müdürü 34 kişinin cinsel istismar ve tecavüzüne maruz kalan 14 yaşındaki Ö.Ç'nin davasında alınan karara tepki gösteren RedHack, Yargıtay'ın internet sitesini çökertti.

Sakarya Adliyesi'nde görülen cinsel istismar ve tecavüz davasında alınan tahliye kararları, kamuoyunda büyük tepkiyle karşılanmıştı.

Sosyalist hacker grubu RedHack de Twitter hesabında yaptığı açıklamayla bu karara tepki olarak Yargıtay'ın internet sitesi "yargitay.gov.tr" ve Anayasa Mahkemesi'nin internet sitesi "anayasa.gov.tr" adresinin çökertildiğini duyurdu.

"Bu eylem, Ö.Ç olayını aklayan, reel hayatta küçük kızlara, garibanlara, sanalda ise özgürlüğümüze tecavüz eden adalet sistemine gelsin. Hak yiyen, HACK yer. Yargıtay ve Ulaştırma bakanlığı halen down. Ordu kuracaklarına okul kursunlar, Cezaevi yapacaklarına park yapsınlar." diyerek yargı kurumlarını ve Ulaştırma Bakanlığı'na neden hacklediğini açıkladı.

RedHack Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi'nin internet sitesinin ardından 'T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın sitesi "kurul.ubak.gov.tr" nin de çökertildiğini duyurdu.

RedHack'in hacklediği sitelere erişim sağlanamıyor. Bu arada sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden de RedHack'in yapmış olduğu engellemeye yönelik destek mesajları yayınlanıyor. 

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…