Heykel: Suriye halkı, NATO Baharı istemiyor

27 Ağustos 2012
Heykel: Suriye halkı, NATO Baharı istemiyor

Mısırlı ünlü gazeteci Hasaneyn Heykel, Amerikan özel güvenlik şirketi Black Water'e bağlı 6 paralı askerin Suriye'de bulunduğunu açıkladı. Mısır'da yayımlanan el-Ehram gazetesine demeç veren ünlü gazeteci ve düşünür Hasaneyn Heykel, Suriye'nin bölünmesinin bölgede bir stratejik çatlağa sebep olacağını belirterek "Suriye halkı NATO Baharı istemiyor" dedi.

Bölgede adı ilk kez Irak işgali sırasında gündeme gelen Amerikan özel güvenlik şirketi Black Water paralı askerlerinin Suriye'de bulunduğunu belirten Hasaneyn Heykel, Black Water'den 6 kişinin Suriye içerisinde ve dışında faaliyet gösterdiğini söyledi.

Hasaneyn Heykel, "Suriye halkının çoğunluğu ülkelerinde Libya senaryosunun tekrar edilmesini yani NATO'nun getireceği baharı istemiyor" dedi.

Suriye'ye yönelik savaşın bölgedeki Arap-İsrail çekişmesini İslam-İslam çekişmesi haline dönüştürdüğüne dikkat çeken Hasaneyn Heykel, bunun çok büyük bir hata olduğunu ifade etti.

 

Daraya teröristlerden temizlendi

El Alem televizyonu, Suriye güvenlik güçlerinin üç gündür süren operasyonları sonucunda Daraya kentini terörist gruplardan temizlediğini kentte kontrolü yeniden sağladığı bildirdi.

Suriye güvenlik güçlerinin başkent Şam'ın güneybatısındaki Daraya kentini teröristlerden temizlediği ve bölgeyi kontrol altına aldığı bildirildi.

Suriye ordusunun Daraya'nın merkezindeki Savra caddesine konuşlandığı ve kente tamamen hakim olduğu bildirildi.

Suriye'den yayın yapan ed-Dunya televizyonu da güvenlik güçlerinin Halep kentinde sürdürdüğü temizlik operasyonları kapsamında çok sayıda Türk, Afganlı, Pakistanlı ve Suudi Arabistanlı teröristin ele geçirildiğini duyurdu. (YDH)

 

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…