Sean Penn, Chavez’in Yanında

9 Ağustos 2012
Sean Penn, Chavez’in Yanında

Sean Penn, Irak savaşını eleştiren, Bush'u bunun sorumlusu olarak gösteren, "Bush ile birlikte ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ve Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin alçakça suç işlediğini" iddia eden açık bir mektup yazmış, Haiti Depremi ile Katrina Kasırgası'ndan sonra insanı yardım çabalarına katılmıştı.

Sean Penn seçim kampanyasında Chavez'in yanında yer aldı.

Sean Penn, 7 Ekim'de tekrar altı yıllık bir dönem için seçilmeyi ümit eden Chavez'in bir arkadaşı. Kampanya, Başkan'ın politik kariyerindeki en çetin mücadeleye dönüşmüş durumda.

Chavez, Penn'i Valencia'da kalabalığa takdim ettikten sonra "Bizi tekrar ziyaret ettiğin için çok teşekkür ederim sevgili dostum. Hepimiz Amerikalıyız. Kuzeyden, merkezden, güneyden... Amerika kıtası çok yaşa!" dedi.

Penn, Arjantinli yapımcı Fernando Sulichin'le birlikte sahneden kalabalığa el salladı ve Chavez'le selamlaşıp sarıldı, fakat seçim kampanyasına değinmedi.

Oscar ödüllü aktör, senarist ve yönetmenin politik ve sosyal konularda epey aktif olduğu biliyor.

Sean Penn, "Irak savaşını eleştiren, Bush'u bunun sorumlusu olarak gösteren, Bush ile birlikte ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ve Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin alçakça suç işlediğini" iddia eden açık bir mektup yazmış, Haiti Depremi ile Katrina Kasırgası'ndan sonra insanı yardım çabalarına katılmıştı.

Geçen sene Penn, İran'da tutuklanan iki yürüyüşçünün serbest bırakılması için Venezuela'ya uçmuş ve Chavez'den İran lideriyle görüşmesini talep etmişti.

Bu arada Venezuela'daki birçok ankete göre Chavez seçim yarışında rakibinden iki basamak önde. 58 yaşındaki Chavez'in sağlık durumu hakkında fazla bilgi verilmemesine rağmen kendisi, geçen sene geçirdiği üç kanser ameliyatından sonra tamamen iyileştiğini söylüyor.

Chavez'in 40 yaşındaki rakibi eski eyalet valisi Henrique Capriles de büyük kitleleri etrafında topluyor. Capriles tarafı, anketlerin Ekim'de Capriles'in kazanacağını gösterdiğini söylüyor.  (TNY)

 

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…