Sümeyye 52 bin TL maaş alıyorsa işi ne?

19 Haziran 2013
Sümeyye 52 bin TL maaş alıyorsa işi ne?

Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, TBMM gündemine taşındı. --Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan ile ilgili iddialar Meclis gündemine taşındı. CHP'li Tanrıkulu Başbakan'ın resmi seyehatlerinde ve görüşmelerinde yanından ayırmadığı kızı Sümeyye'nin ne iş yaptığını sordu. Sümeyye Erdoğan'ın Başbakan Erdoğan'ın danışmanı olduğu ve 52 bin TL gibi astronomik bir maaş aldığı iddia edilmişti.

Sümeyye Erdoğan son olarak Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemleri konusunda görüştüğü, AKP Genel Merkezi'nde yapılan heyet toplantılarına katılmıştı.

AKP'DE BİR GÖREVİ VAR MI?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Sümeyye Erdoğan'ın Başbakanlık'ta ya da AKP Genel Merkezinde resmi bir görevi var mıdır?" diye sordu.

Tanrıkulu, Başbakan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu sorulara yanıt aradı:

"Sizinle birlikte yurtdışı gezilerine ve yurtiçindeki toplantılara katılan Sümeyye Erdoğan'ın Başbakanlık'ta ya da AKP Genel Merkezinde resmi bir görevi var mıdır? Var ise bu görev nedir?

Sümeyye Erdoğan sizin danışmanlığınızı mı yapmaktadır? Danışmanınız ise aldığı maaş nedir?

Sümeyye Erdoğan'a tahsis edilen makam aracı var mıdır? Var ise kaç adet makam aracı tahsis edilmiştir?

Sümeyye Erdoğan resmi olarak danışmanınız değil ise hangi sıfat ve yetki ile toplantılarınıza iştirak etmektedir?

Yurtdışı gezilerinizde size eşlik eden Sümeyye Erdoğan'ın gezi masrafları bütçenin hangi kaleminden karşılanmaktadır?

12 Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı eylemleri konusunda görüştüğünüz heyetler neden AKP Genel Başkanlığında kabul edilmiştir?

Ülkenin Başbakanı sıfatı ile eylemcilerin de Başbakanı olduğunuzu hatırlatarak sorumluluk almaktan kaçınarak Genel Merkezinizde yaptığınız görüşme ile Gezi Parkı heyeti ile 2006'da ülkemize gelen Hamas heyeti aynı değerde mi tutulmaktadır? Aynı değerde tutuluyor ise Gazze ve Hamas'a gösterdiğiniz hassasiyeti, Gezi Parkı ve eylem yapan vatandaşlarınıza da gösterecek misiniz?

SÜMEYYE ERDOĞAN KİMDİR?

Sümeyye Erdoğan, başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın en küçük evladı. Sümeyye Erdoğan kamuoyunda, türbanlı olduğu için Türkiye'de okuyamadığı ve bu nedenle Amerika'ya gitmesi ile biliniyor. 2002'de girdiği öss sınavında 134,5 puan aldı. Sümeyye Erdoğan'ın bu puanla Türkiye'de dört yıllık bir üniversiteye girmesi mümkün değildi. Üstelik ortaöğretim başarı puanı 42,6 idi. okul başarısını gösteren bu puan Sümeyye Erdoğan'ın ortalamanın altında bir öğrenci olduğunu gösteriyor. Yani türban meselesinden çok lise başarısıyla ilgiliydi. Türkiye'de üniversiteyi kazansa gider miydi; bilinmez. ama gerçek durum buydu. 

Sümeyye Erdoğan o yıl abd'de indiana üniversitesi'nde iki yıllık bir bölüm olan the school of public and enveriomental affairs (kamu ve çevre işleri) departmanında policy studies (politika araştırmaları) eğitimi gördü. Abd'deki okula ramsey'in sahibi remzi gür'ün bursu ile gitti. indiana'da müslüman öğrenciler birliği'ne üye oldu. 2005 yılında mezun oldu. Ardından, okuldaki yakın ürdünlü arkadaşları ve ürdün kralı hüseyin'in eşi rana'nın teklifi ile ürdün'de arapça eğitimi aldı.

 

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…