Ali İsmail Korkmaz dövülerek nasıl öldürüldü?

Albert Sabanoğlu

11 Temmuz 2013
Ali İsmail Korkmaz dövülerek nasıl öldürüldü?

DÖVENLER ARASINDA POLİSLER DE VARDI --Eskişehir'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın darp edildiği günü olayın görgü tanığı anlattı. Dövenler arasında polis olduğunu nereden anladınız" sorusunu şöyle yanıtladı: "Ellerinde coplarla dövüyorlardı. Vatandaşların da elinde beyzbol sopası, normal sopa vardı. Sopasız şekilde döven de vardı. Kafasına ve beline çok sert tekmeler attılar."

2 Haziran'da Gezi Parkı eylemlerine destek için Eskişehir'de yapılan yürüyüşe katılan Korkmaz, polis müdahalesinden kaçarken kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradıktan sonra arkadaşları tarafından bulunmuş, hastaneye kaldırımıştı. Olayın bu kısmını aşağıdaki linkten okumanız uygun olur. Sonuçta Ali İsmail Korkmaz Osmangazi Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. 

http://www.endiseli.org/detail/endiseli-/1650/gazdan-kacti-sokak-arasinda-linc-edildi

İsmail'in polisin şiddetinden kaçtığı ara sokakta nasıl linç edildiğini T24'ten Alaz Kuseyri araştırdı.

Ekşi Sözlük'te "eses taraftarı porsuk canavarı" takma adlı bir yazar, Korkmaz'ın darp edildiği sokakta gördüğü şiddeti "Eskişehir" başlığı altında saat 02.15'te kayda "Polis adeta öldürmek için vuruyor" diyerek düşürdü.

Yazar, polis müdahalesinden kaçarken sığındığı sokakta eylemcilere yapılanları yazdı. İçlerinde polisin de olduğunu öne sürdüğü birkaç kişi tarafından bir eylemcinin nasıl dövüldüğünü anlatan yazar, o eylemci ayrıldıktan sonra gördüklerini şöyle aktardı:

"Bir 15 dakika hiçbir olay, gaz bombası sesi duymayınca gitmeye koyuldum derken yine gaz bombası saldırısı başladı. Ve göstericiler yine dağıtıldı, bu sefer iki kişi fırının olduğu sokağa girdi.

O sokağa giren iki kişiyi pusuya yatan çevik kuvvet ve odunlu biri ani bir hareketle sıkıştırdı.

Arkadaki kişi pusuya yatan polisler tarafından hunharca dövüldü. Öndeki gösterici ise o fırının esnafı tarafından ve odunlu kişi tarafından (tam 5 kişi) yere düşürüldü.

O çocuk tam önümde düştü, tam önümde sayısız tekme yedi.

Kafasına, beline, sırtına sayısız darbe aldı. Sonra kafasını kaldırıma çarptı ve mecburiyetten bayılma numarası yaptı.

Birkaç dakika sonra ise yerden hafifçe doğruldu, sırtını gördüm mosmordu. Korkudan gidip yardımcı bile olamadım, korktum. Yardım etseydim beni de dövebilirlerdi."

T24'ün ulaştığı yazar, "o çocuğun" Ali İsmail Korkmaz olduğunu söyledi. "Dövdüklerinde yere düşünce yüzünü çok net gördüm. Sonra internete girdiğimde de fotoğraflarından hemen tanıdım" diyen Ekşi Sözlük yazarı, "dövenler arasında polis olduğunu nereden anladınız" sorusunu da şöyle yanıtladı:

"Ellerinde coplarla dövüyorlardı. Vatandaşların da elinde beyzbol sopası, normal sopa vardı. Sopasız şekilde döven de vardı. Kafasına ve beline çok sert tekmeler attılar."

İfadesini gizli tanıklık talebiyle yetkililere veren, ancak tanıklığının iptal edildiğini de belirten "eses taraftarı porsuk canavarı"nın o geceye dair T24'e anlattıkları şöyle:

- 2 Haziran'da yaşadıklarınızı anlatır mısınız?

Arkadaşımla 2 Haziran akşamı Espark'ın önündeki meydandaydık. Muazzam bir kalabalık vardı. Eylemler gayet barışçıl bir biçimde devam ediyordu. Arkadaşımın evi de Yunus Emre Caddesi'ne yakındı, gece geç saatte tek başına gitmesini istemediğim için evine bıraktım. Yunus Emre'ye çıkan bir ara sokakta 50-60 kişilik bir grup vardı. Polisle çatışma halindeydiler. Olayları daha yakından izlemek için onların yanına gittim. 15-20 dakika olayları seyrettim. Çevik kuvvet aralıklarla biber gazı atıyordu. Sonra TOMA ile barikat dağıtıldı. Barikat dağılınca da polis harekete geçti. Herkes kaçıyordu. Ben de o grupla kaçtım ve olaylarla alakası olmayan birkaç vatandaşın yanına gittim. Sonra ara sokaklardan Yunus Emre Caddesi'nin olaylardan uzak kısmına geldik. Bir uçta çevik kuvvet göstericilerle çatışıyor, diğer uçta da olaylardan habersiz sürücüler polisler tarafından caddeye sokulmuyor, başka yollara yönlendiriliyordu.

- Siz ne yapıyordunuz bu sırada?

15-20 dakika boyunca orada bekledim ve eve gitmeye en uygun yolu aramaya başladım. Kapalı pazar civarındaki bir ara sokağa saptım. İki sarhoş vatandaş sokaktaydı. Yolun müsait olduğu görünce yürümeye başladım. Yola koyulduktan sonra Ali'nin sonradan dövüleceği yere geldim. Biber gazı kullanıldığı için yüzüm yanıyordu. Önümde yaşlı bir çift vardı ve onlarla birlikte fırına girdik. Yaklaşık 15 dakika sonra dışarıya çıktım. Gazın etkisi azalmıştı. Biraz daha bekleyeyim, eve öyle giderim diye düşündüm. Tam o esnada bir gösterici yakalandı polislerce ve darp edilmeye başlandı. Polislerin yanına elinde budaklı odunla bir kişi de geldi, o da dövmeye başladı. Göstericiyi yerde tekmeliyorlardı. Sonra gösterici aniden ayağa kalkıp kaçmaya başladı.

- O sırada sokakta durum nasıldı?

Eli odunlu bir kişi, birkaç sivil vatandaş ve birkaç sivil polis beklemeye koyuldu, Ekşi Sözlük'teki yazımda bahsettiğim fırının önünde. Biraz zaman geçince ben yine evime doğru yürümeye başladım. Çevik kuvvet yine harekete geçti ve göstericilerden biri sokağa girdi. Yine aynı şekilde dövmeye başladılar. Çocuk kaçmaya başladı. Beklemeye devam ettim. Kısa bir süre sonra tekrar saldırı oldu ve ben tam o sırada eve doğru tekrar hareket etmiştim ki eli odunlu o kişinin o sokakta bulunan pasaja pustuğunu gördüm. Çevik kuvvet saldırıya geçince önden Ali İsmail Korkmaz ve arkasından başka bir çocuk koşmaya başladı.

- Korkmaz olduğunu nereden biliyorsunuz?

Dövdüklerinde yere düşünce yüzünü çok net gördüm. Sonra internete girdiğimde de fotoğraflarından hemen tanıdım.

- Peki, tam olarak nasıl gerçekleşti ölümle sonuçlanan darp?

Ali İsmail, sokağın girişine park eden bir aracın önüne pusu kuran iki polis tarafından yakalanmaya çalışıldı, ama başarısız oldular. O iki polis arkadaki göstericiyi yakalayabildi ve orada dövdüler. Ali o sırada kaçıyordu ve eli odunlu kişi de yakalayamadı onu. Ama fırının önündeki sivil polis ve vatandaşlar Ali'yi itip dengesini bozunca Ali kepenklere çarptı. Sonra sivil polis ve siviller Ali'yi dövmeye başladı.

- O kişilerin polis olduğunu nasıl anladınız?

Ellerinde coplarla dövüyorlardı. Vatandaşların da elinde beyzbol sopası, normal sopa vardı. Sopasız şekilde döven de vardı. Kafasına ve beline çok sert tekmeler attılar. Ali gelen tekmelerden biriyle kafasını kaldırıma çarptı ve şuurunu kaybetti. Kendinden geçince dövmeyi bıraktılar. Ben o sırada şoka girmiştim. Yardım etmek istiyordum ama korkudan hiçbir şey yapamıyordum. Gözleri dönmüştü resmen. Ali'nin sırtını gördüm. Tişörtü katlanmıştı ve sırtı mordu. Toz da olabilir diye düşündüm, ışık da azdı çünkü. Ali çok hafif doğrulunca eli beyzbol sopalı kişi yanına gelip "Daha burada mısın o.... çocuğu" diyerek tekmelerle darp etmeye başladı. Tam o sırada Ali ani hareketle ayağa kalktı ve sokağın girişine doğru ilerledi. Sokağın girişinde pusuya yatan, elinden kurtulduğu iki polis de orada dövmeye başladı.

- Siz ne yaptınız?

Dayanamadım ve başka bir sokaktan evime gittim. Ekşi Sözlük'te gördüklerimi yazınca bana ulaşan avukatlar aracılığıyla ifademi verdim. Ali'nin sağlığına kavuşmasını bekledim sadece. Dün de ölüm haberini aldım. Gizli tanıklık başvurumu da ifademi verirken belirttim. Çünkü işin içinde emniyet de vardı ve bir süre sonra gizli tanıklığımın iptal edildiğini öğrendim. Şimdi tekrar gizli tanıklığımı onaylatmak için girişimlerde bulunacağız.

 

Yazarın Dİğer Yazıları

 1. 25 Haziran 2015
  Kılıçdaroğlu’ndan AK Parti ile koalisyon yorumu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "AKP-CHP koalisyonu mümkün mü” sorusuna “Şahsen zayıf ihtimal görüyorum” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu, “Baykal’ın adaylığı sonrası da mı durum aynı” sorusunu…
 2. AKP’li müteahhit Soma’da madenci ailelerini dolandırdı
  Bir ev iki kişiye satıldı --Soma’da Türkeri İnşaat’ın sahibi İsmail Türkeri madencilerin ailelerini ev vaadiyle 40 milyon lira dolandırıp ortadan kayboldu. Yurt gazetesinden Fırat Fıstık ve Onurcan Uygun’un haberine göre…
 3. Memlekette huzur kalmadı
  Memlekette huzur kalmadı
  24 Haziran 2014
  Ekonomi ve Barış Enstitüsü’nün en huzurlu ülkeleri gösterdiği sıralamada Türkiye ilk 100’e giremedi. Gezi Direnişi’nin ardından her geçen gün artan polis şiddeti, Suriye’ye yönelik uyguladığımız politika, Türkiye’yi huzurlu ülkeler liginde…
 4. Seçim sonrası ilk: Bilal'in yeni tapesi!!
  Tüm Türkiye'nin alışkın olduğu her gün çıkan tapelere bir yenisi daha eklendi.. Seçimlerin geçmesiyle birlikte her gün bir yenisi daha çıkan tapeler artık yayınlanmıyor. Tayyip Erdoğan'ın, Bilal Erdoğan'la yaptığı telefon…
 5. Suriye, Türkiye'yi Birleşmiş Milletler'e şikayet etti
  İLK KEZ TSK BULAŞTIRILARAK ALENİ DESTEK' --Suriye, Türkiye 'yi El Nusra örgütü dahil olmak üzere ülkenin kuzeyindeki silahlı gruplara askeri destekle suçladı. Son birkaç gün içinde BM'ye Türkiye ve İsrail ile ilgili…
 6. AKP'nin oy oranı düşerken 'sanal kitlesi' artıyor
  AKP'nin bugün yapılan Adıyaman mitingi fotoğrafları da 'photoshoplu kitleler'de bariz bir artışı ortaya koydu . Başbakan Erdoğan bugün Adıyaman'da AKP'lilere seslendi. AKP'nin son zamanlarda yaptığı birçok mitingde kitlelerin photoshop yoluyla…
 7. Başbakan'ın şok görüntüleri ortaya çıktı
  Karşı gazetesi bugün çok konuşulacak fotoğraflar yayınladı. Yolsuzluk ve rüşvet dosyasına giren fotoğraflarda Başbakan Erdoğan'ın ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın adı El Kaide finansörü olarak anılan ve operasyon kapsamında hakkında…
 8. Erdoğan: Ayakkabı kutusundaki paralar Halk Bankası'nın değil
  Yolsuzluğa yeni bir tanim getiren Erdoğan: Ben yolsuzluk dendiğinde şunu anlarım; devletin kasası soyuluyor mu soyulmuyor mu? Ayakkabı kutusu içerisinde söylenen olaylar, Halk Bankası'ndan alınan ya da soyulan para değildir. Başbakan Tayyip…
 9. Ebru Gündeş talep etti mahkeme yaptı: Eleştiri de yasak
   Mahkeme, "Basın özgürlüğü bazı durumlarda sınırlandırılabilir" dedi. --İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Reza Zarrab ve sanatçı eşi Ebru Gündeş'in talebi üzerine benzeri görülmedik bir sansür kararı verdi. Yolsuzluk soruşturmasında tutuklanan…
 10. AKP'li vekilden 'manidar' tweet: Halkı koyun yerine koydu!
  AKP ile Gülen Cemaati arasında yaşanan gerginlik ve ihanet tartışmaları sürerken AKP İzmir Milletvekili Ali Aşlık'ın tweeti dikkat çekti. Aşlık, koyun sürüsü fotoğrafını, 'Asla nankörlük etmezler' mesajıyla paylaştı. Tweetleri ile…
 11. Berkin'in mahallesinde Topbaş'a protesto
  Topbaş'ı "Katiller" diyerek protesto eden 7 Halkevci gözaltına alındı. Haziran İsyanı sırasında ortadan kaybolan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş seçim çalışmaları için ortaya çıktı. Gezi direnişi sırasında başından gaz bombası…
 12. Demirtaş: Erdoğansız da süreç yürür
  TOPU CEMAATE ATIYORLAR --Demirtaş, "Yasal dayanak oluşursa (görüşmeler) kurumsal müzakere sürecine dönüşür.. Ergenekon'da köy yakma ile ünlü şahıslar var. Faili meçhullerle ünlenmiş generaller var. Tek bir soru da sormadılar. Bu da…
 13. İşte müdahalenin ibretlik kayıtları..
  SKANDALDAN SKANDALA --Bakan, Müsteşar, Vali, Emniyet Müdürü'nün, İzmir'de bir savcıyı nasıl durdurmak istediği kayıtlarıyla ortaya çıktı.. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı özel soruşturma bürosu tarafından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakkında bağımsız yargıyı…
 14. CHP milletvekili istifa etti!
  CHP Milletvekili Refik Eryılmaz partisinden istifa etti, istifa dilekçesini TBMM'ye sundu. CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, partisinin Arsuz ve İskenderun'da belediye başkan yaptığı isimlere tepki gösterdi. Eryılmaz, "Bu isimlerin aday…
 15. Taksim'de polis müdahalesi başladı!
  Bugün Taksim'de yapılacak yolsuzluk ve rüşvet protestosuna katılmak üzere Kadıköy'den Taksim'e gitmek isteyen yurttaşlar polis tarafından engelleniyor. Güncelleme: 18.37Polis saldırısı sürüyor, gözaltılar yaşandığı belirtiliyor. Güncelleme: 18.35İstiklal Caddesi'nde ve ara sokaklarda…
 16. Yasaklı site sayısı 10 bini geçti..
  Türkiye 'de engellenen internet sitesi sayısı 2013 yılında 10 bini geçti. 2010 yılında bin 667 olan bu rakam, 2012'de 8 bin 409, 2013'de 10 bin 295'e ulaştı. Son dönemlerde hızla…
 17. Mehmet Baransu: Sabah, MİT’in yayın organı
  Baransu: Sabah gazetesinin Taraf'ın yayınladığı ve cemaatlerin fişlenmesine yönelik MİT belgelerinin sahte olduğu iddiasına Mehmet Baransu'dan sert bir yanıt geldi. AKP sözcüsü Hüseyin Çelik'in belgelerin doğru olduğunu kabul ederek kaynağın MİT…
 18. 3 Aralık 2013
  Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde annesinin kucağında gaz bombası fişeğinin isabet etmesi sonucu ağır yaralandığı belirtilen 1.5 yaşındaki Mehmet Uytun'un ölümüyle ilgili savcının bir asker hakkında açtığı soruşturmaya izin verilmedi. AİLE AİHM'YE…
 19. Barzani: Rojava'daki devrim değil..
  Barzani: PYD, Rojava'da devrim yaptığını iddia ediyor. Kime karşı kazanılmış bir devrim bu? Tek yaptıkları şey, rejimin onlara teslim ettiği yerlerde söz sahibi olmak" PYD'yi oyun bozanlık yapmakla suçladı. Irak Kürt Bölgesel…
 20. BM: Hücre cezası işkencedir, kaldırılsın
  Murat Bozlak: Hücre cezası tam anlamıyla bir işkence yöntemi. Bu ceza iki misli ceza vermeyi beraberinde getiriyor --BM İşkence Özel Raportörü Juan E. Mendez, mahkûmlara hücre cezası vermenin işkenceden farksız…
 21. Yeni 'öteki': Konteyner'a mahkûm depremzedeler!
  Van'da 2 yıl önce meydana gelen depremde evsiz kalan ve konteyner kentlere yerleştirilen vatandaşlar maddi imkânsızlıklar nedeniyle konteyner mahkûm. Elektrikleri de kesilen vatandaşlar soğuk ve hijyenik olmayan ortam nedeniyle artan…
 22. Can Dündar: 12 Eylül sansürünü özledim
  Lideri olmayan hareket iktidarı zora düşürdü' --Gezi Olayları' konulu bir sunum yapan Can Dündar, AKP hükümetinin baskısının, 12 Eylül sansürünü özlettiğini vurguladı, ayrıca artık Cumhuriyet'te yazacağını da açıkladı Almanya'nın Essen…
 23. Gezi direnişi ve 15-M hareketi
  Son iki yɪlda őzellikle sağlɪk ve eğitimdeki kesintilere karşɪ gitgide artan protestolarda 15-M hep őn planda yer aldɪ, geliştirdikleri bazɪ ilginç protesto şekilleriyle de gőze çarptɪlar: yolsuzluk yapan bankacɪ veya…
 24. Öcalan: Artık çekilmeyi konuşmayacağız
  Öcalan, "hükümetin derdi ateşkes değil" diye düşünüyor. Zaman kazanmak, oyalamak gibi görüyor. Sürecin seçime kurban edilmek istendiğini, PKK'nin tasfiye edilmek istendiğini düşünüyor. --Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer, Abdullah Öcalan'ya…
 25. Gezi protestoları Hollanda Meclisi'nde
  'TÜRKİYE DÜNYANIN EN BÜYÜK GAZETECİ HAPİSHANESİ' ---Türkiye'deki AKP hükümetine yönelik desteğiyle bilinen Hollanda Hristiyan Demokrat Partisi (CDA) Gezi protestoları sonrası bu tutumunu değiştirmeye başladı. Türkiye'de Gezi protestolarına katılanlara yönelik gözaltılar ve…
 26. 10 yaşında gaz fişeği ile öldürüldü, savcı takipsizlik verdi
  ADALETİN METRE HESABI --Polis, gaz fişeğiyle öldüğü öne sürülen Mazlum için "Menzilimizin dışındaydı" dedi, savcılık başka inceleme yapmadan takipsizlik kararı verdi. Emniyet-Sen Genel Başkanı İrfan Çelik ise biber gazı fişeği menzilinin…
 27. Antikapitalist Müslümanlar o haberi yalanladı
  ULUSAL KANALDA YAYINLANAN 'VATANSEVERLERİ KURTARMAYA SİLİVRİYE GİDECEĞİZ' HABERİ YALANLANDI --"İktidarın muhaliflerini darbecilikle itham etmeye çalıştığı bir ortamda, Gezi'de oluşan muhalefetin ve Antikapitalist Müslümanlar'ın bir ideolojiye angaje edilmeye çalışılması ve Gezi'nin…
 28. Vergin: 'AKP 10 yıl daha iktidarda kalır' dedim diye beni mahvettiler
  Atatürk'ün silah arkadaşlarından Nuri Conker'in torunu Prof. Dr Nur Vergin, 2008'de verdiği bir röportajda kullandığı 'AKP 10 yıl daha iktidarda kalır' sözlerinin ardından yaşadıklarıyla ilgili, 'Beni mahvettiler, sağlığım bozuldu' dedi. Laiklikten yana…
 29. Türkiye Ali İsmail için ayakta (dakika dakika)
  Eskişehir'de hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için Eskişehir, Antakya, Ankara, Bursa, Antalya, Mersin, İstanbul'da eylemler düzenlendi. Antakya ve Ankara'daki eylemlere polis saldırdı gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren çatışmalar sonunda polis…
 30. Türkiye Ali İsmail için ayakta (dakika dakika)
  Eskişehir'de hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için Eskişehir, Antakya, Ankara, Bursa, Antalya, Mersin, İstanbul'da eylemler düzenlendi. Antakya ve Ankara'daki eylemlere polis saldırdı gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren çatışmalar sonunda polis…
 31. ABD: Endişe duyuyoruz
  ABD: Endişe duyuyoruz
  1 Haziran 2013
  ABD Dışişleri Bakanlığı Taksim'de yaşanan olaylardan endişe duyduğunu açıkladı. Basın brifinginde gazetecilerin sorularını cevaplayan ABD Dışişleri Sözcüsü Jen Psaki, yaralı sayısından ve yaşananlardan dolayı endişe duyduklarını ifade etti. Psaki, Türkiye'nin uzun…
 32. Şafak vakti AKPnin polisi saldırıya geçti, taksim savaş alanı gibi..
  DİRENİŞ SÜRÜYOR!! DİREİNİŞÇİLER AZİMLİ --Sabah 5 te polis kuvvetleri vahşice, düşman kuvvetlerine saldırırcasına Taksimi, İsatnbulu, doğayı, ağaçları, insanı korumak için günlerdir nöbet tutan halk güçlerine karşı saldırıya geçti. POLİS DUVARIN…
 33. Kılıçdaroğlu: Bunların kültüründe ihanet var
  "Dünyada tek kan akan coğrafya İslam coğrafyasıdır, gırtlağına kadar kana batan kişi de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Suriye kan gölüne döndüyse sorumlusu sensin. Kan gölünde boğulacaksın.. Cilvegözü'nde 14 kişi katledilir, bakandan ses…
 34. Kılıçdaroğlu: Bunların kültüründe ihanet var
  "Dünyada tek kan akan coğrafya İslam coğrafyasıdır, gırtlağına kadar kana batan kişi de Recep Tayyip Erdoğan'dır. Suriye kan gölüne döndüyse sorumlusu sensin. Kan gölünde boğulacaksın.. Cilvegözü'nde 14 kişi katledilir, bakandan ses…
 35. AKP'li Bozdağ: Kılıçdaroğlu'na yurtdışı yasağı konulmalı!
  Bozdağ, "Suriye'deki hadiselerde Esad'a Avurpalılar eli kanlı bir diktatör olarak bakıyor. CHP Genel Başkanı, heyet üzerine heyet gönderiyor Esad'a. Esad'ı meşrulaştırmak için Avrupa kapılarında dolanıyor. Onu meşrulaştırmak için tüm dünyanın…
 36. TGF: 'Yayın yasağı' bilgi kirliliğine yol açar
  "AKPNİN YAYIN YASAĞI HUKUKSUZ!" --Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamalarla ilgili yazılı, sesli ve görüntülü haberlere ilişkin yayın yasağı getirildi. Yayın yasağı kararını eleştiren Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı…
 37. Ispanya'da Genel Grev ve 15-M Hareketi
  15-M hareketi, 15 Mayis 2011'de Madrid'de, o sırada iktidarda olan Sosyalist Parti'nin çalısanların haklarını kısıtlamasını ve genelde izlediği neoliberal politikaları protesto eden bir yürüyüşle başladı. Madrid'in Sol meydanına gelen göstericiler,…

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…