SADAT kurucusu Tanrıverdi: 15 Temmuz'dan sonra ne istediysek oldu

18 Mayıs 2022
SADAT kurucusu Tanrıverdi: 15 Temmuz'dan sonra ne istediysek oldu

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı parti grup konuşmasında "SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam yok" dedi. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘paramiliter kuruluş‘ olarak tanımladığı SADAT'la ilgili iddialarına bugünkü AKP Grup Toplantısı'nda yanıt verdi. 

Meclis’teki grup toplantısında partililere seslenen Erdoğan şunları kaydetti:

"2018’de halen CHP ittifakı içinde yer alan bir siyasi partinin genel başkanı hanımefendi ülkemizin çeşitli yerlerinde silahlı eğitim kampları kurulduğu iddiasını dile getirmişti. Soruşturma açılmış, savcılık bu iddianın yalan olduğunu belgelerle ortaya koymuştu. CHP’nin başındaki zat SADAT’ın önüne baskın yaparak benzer zırvaları sıralamıştır. Bu çıkışın niçin şimdi yapıldığını iyi biliyoruz. Tüm kalbimle diyorum ki; başaramayacaksınız. SADAT’ın yöneticileriyle yakından uzaktan hiçbir alakam olmadığı halde bunu bizim şu anda kullandığımız adeta darbeci oluşum olduğunu söyleyecek kadar bu başkan terbiyesizleşiyor. Bay Kemal sen ne dersen de sabahtan akşama kadar yalan yatıyorsun, yalanla kalkıyorsun. Darbecilere yaptıramadığını sinsi çelmelerle başarıya ulaştıramadığınız işi Bay Kemal gibi karikatür tiple hiç elde edemezsiniz."

''SADAT’ı AKP 'KURUN' DEDİ''

Adnan Tanrıverdi, SADAT’ı, Hükümet üyeleriyle yaptıkları görüşmeden sonra kurduklarını Ulusal Kanal’a açıklamıştı: 

SADAT’ın Başkanı Adnan Tanrıverdi, Hükümet üyeleriyle yaptıkları görüşmenin ardından böyle bir kurum oluşturduklarını açıkladı. Ulusal Kanal’ın sorularını yanıtlayan Tanrıverdi, bir Başbakan Yardımcısı’yla yaptığı görüşmeyi şöyle anlattı: “Emekli askerler olarak, ihtiyacı olan ülkelere yardımcı olmak için bu şirketi kurduk. Resmi makamlara müracaat ettik, ‘Silahlı kuvvetler var size ihtiyaç yok’ dediler. ‘Müsterih olarak çıkarız’ dedik. ‘Kurun o zaman’ dediler.”

“Kurun diyenler kimlerdir” sorusunu da Tanrıverdi, görüşme yaptığı bakanlıklar olduğunu vurgulayarak, “Mesela Başbakan Yardımcısı bunu böyle söyledi. ‘Devlette böyle bir gelenek var mı’ diye danışmanlarına sordu. Danışmanları yok dediler. ‘Derseniz ki, devlet bu işi yapar yapmayalım’ dedik. ‘Öyleyse kurun dediler.’” ifadelerini kullandı.''

http://www.ulusalkanal.com.tr/gundem/sadati-akp-kurun-dedi-h5240.html

AKP'li Cumhurbaşkanının "uzaktan yakından alakam yok" dediği SADAT'la oldukça yakın ilişkide olduğu biliniyor. Öyle ki SADAT'ın kurucusu Adnan Tanrıverdi, 2016’da Erdoğan'ın başdanışmanı olmuştu.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da Adnan Tanrıverdi'nin 2018 yılında bu görevini sürdürürken katıldığı, Erdoğan başkanlığında yapılan "Güvenlik Zirvesi" toplantısından fotoğrafını paylaştı.

ANALİZ

ANALİZFaşist MHP Kapatılmalıdır!

Faşist MHP Kapatılmalıdır!Bu partinin mafya liderleri ile, eski kontrgerilla artıkları ve Susurluk çetesi ile…